Full İndir | En Güncel Blog 2013

autocad 2009 AutoCAD 2009 Full Türkçe 64 bit İndir Crack

AutoCAD 2009 Full Türkçe 64 bit İndir Crack

Download autocad 2009 32bit

Download autocad 2009 64bit

AutoCAD 2009 Kurulumu

Kurulumdan Önce

Bu bölüm AutoCAD 2009′un tek kullanıcı lisansı kurulumu içindir. AutoCAD 2009′ in ağ lisansı kurulumu için, lütfen �AutoCAD 2009 Network Versiyonu Kurulumu� bölümüne bakınız.

AutoCAD Installation Wizard

Kurulum için AutoCAD 2009 DVD�sini sürücüye yerleştirdiğinizde, DVD-ROM�un içeriğinin okunduğunu belirten �Setup Initialization� penceresinden sonra, karşınıza “AutoCAD Installation Wizard” uygulaması çıkar. Bu uygulama, yazılım kuruluşuyla ilgili tüm işlemler için giriş kapısıdır; yazılımın bilgisayara yüklenmesi, kurulum dokümantasyonlarına, yazılım yeniliklerine ve son dakika bilgilerine erişim için araçlar sağlar. Eğer bilgisayarınızda DVD’den otomatik başlatma aktif ise, “AutoCAD Installation Wizard” DVD’ yi yerleştirdiğinizde otomatik olarak çalıştırılacaktır. Eğer DVD’den otomatik başlatma aktif değil ise veya herhangi bir nedenle otomatik başlama gerçekleşmez ise, DVD’ nin kök dizininde bulunan SETUP.EXE dosyasını çalıştırın. “AutoCAD Installation Wizard” ekranı, aşağıdaki gibidir:

AutoCAD 2009 01 AutoCAD 2009 Full Türkçe 64 bit İndir Crack

Seri Numarası

Ürün paketinin üzerinde bulunan seri numarasına kurulum esnasında ihtiyaç duyulacaktır. Lütfen bu numarayı kaydedip saklayın. Ürün yenilemelerinde veya ürünün tekrar kurulumu durumunda bu numaraya tekrar ihtiyaç duyacaksınız.

Readme

Ürün ile ilgili son dakika bilgilerini içeren bu dosyaya “AutoCAD Installation Wizard” giriş ekranında sağ alt köşede �Exit� butonunun solunda, �View the Readme� butonu ile ulaşabilirsiniz.

Sistem Gereksinimi

“AutoCAD Installation Wizard” ekranında, “Install Products” butonuna tıklayarak, “Welcome to the AutoCAD Installation Wizard” karşılama ekranını açın. Next ile bir sonraki sayfaya geçin. Sol tarafta bulunan �Information� bölümünde �System Requirements� bölümünden sistem gereksinimi bilgisini kontrol edin ve kurulumu yapacağınız bilgisayarın bu özelliklere uygun olduğundan emin olun.

AutoCAD 2009 02 AutoCAD 2009 Full Türkçe 64 bit İndir Crack

AutoCAD 2009 03 AutoCAD 2009 Full Türkçe 64 bit İndir Crack

Microsoft Internet Explorer Gerekliliği

AutoCAD 2009, yardım sistemi ve diğer bazı özelliklerinin çalışabilmesi için Microsoft Internet Explorer 6.0 SP1 veya daha ileri sürümüne gerek duyar. AutoCAD kurulumu için Microsoft Internet Explorer önceden yüklenmiş olmalıdır. Eğer bu yazılım sisteminizde kurulu değilse, �Windows Update� ile Microsoft Internet Explorer 6.0 SP1 yazılımını bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

AutoCAD 2009′u Kurmak

Bu bölüm AutoCAD 2009′un tek kullanıcı lisansını kurmak veya yenilemek içindir.

Ön hazırlıklar:

 1. AutoCAD 2009′u kurmayı düşündüğünüz dizinin, Windows sistem dosyalarının olduğu dizinin ve sistem kayıtları dizininin yazmaya karşı herhangi bir engeli olmadığını kontrol edin.
 2. AutoCAD 2009 yazılımı ile birlikte gelen ve bir çıkartma şeklinde paketin dış kapağında bulunan seri numarası, kurulum sırasında sorulacaktır. Eğer yükseltme (upgrade) lisansı kurulumu yapıyorsanız, satın almış olduğunuz önceki sürümün seri numarasına da ihtiyacınız vardır. Önceki sürümün seri numarasına, yazılımı çalıştırıp “Help / About” menüsünden ulaşabilirsiniz.
 3. Çalışan bütün uygulamaları kapatın.
 4. Sistemde aktif halde herhangi bir antivirüs yazılımı varsa pasif hale getirin.
 5. Sisteme Administrator (Yönetici) hakları ile giriş yapın.

AutoCAD 2009′u tek kullanıcıya göre kurmak :

 1. AutoCAD 2009 DVD�sini DVD-ROM sürücünüze yerleştirin. Kurulum için kullanacağınız “AutoCAD Installation Wizard”, DVD� yi takar takmaz otomatik olarak başlayacaktır. DVD� yi yerleştirirken klavyeden SHIFT düğmesine basarsanız otomatik başlatmayı iptal edebilirsiniz. Yazılım ile ilgili son dakika değişiklikleri için �Readme� dosyasına başvurabilirsiniz.
 2. AutoCAD Installation Wizard ekranında, “Install Products” butonuna basın.
 3. Açılan “Welcome to the AutoCAD 2009 Installation Wizard” penceresinde, kapsamlı kurulum yönergeleri için “Quick Start to Installation” ve “Installation Guide” bölümlerine göz atın.AutoCAD 2009 02 AutoCAD 2009 Full Türkçe 64 bit İndir Crack
 4. “Next” ile bir sonraki bölüme geçin.
 5. �Select the Products to Install� penceresinde AutoCAD 2009�u seçin. AutoCAD 2009 kurulumu için DWF Viewer gereklidir. �Next� ile bir sonraki pencereye geçin.
 6. �Accept the Licence Agreement� penceresinde Autodesk yazılım lisans sözleşmesi İngilizce olarak görüntülenecektir. Bu sözleşmeyi kabul ediyorsanız “I_Accept” i seçin “Next” ile devam edin. Sözleşmeyi kabul etmediğiniz durumda kurulum işlemi iptal edilecektir. �Print� tuşu ile sözleşmenin yazılı bir kopyasını alabilirsiniz. �Next� ile bir devam edin.AutoCAD 2009 04 AutoCAD 2009 Full Türkçe 64 bit İndir Crack
 7. �Product and User Information� penceresinde kullanıcı bilgilerini doldurup �Next� ile devam edin.AutoCAD 2009 05 AutoCAD 2009 Full Türkçe 64 bit İndir Crack
 8. �Review � Configure � Install� bölümünde kurulum ayarları yapılacak ürün olarak �AutoCAD 2009�u seçin ve hemen sağındaki �Configure� butonuna basın.AutoCAD 2009 06 AutoCAD 2009 Full Türkçe 64 bit İndir Crack
 9. Kurulum tipi seçimi için �Select License Type� dialog kutusu açılır. �Stand-alone license� seçeneğini işaretleyip �Next� ile devam edin.AutoCAD 2009 07 AutoCAD 2009 Full Türkçe 64 bit İndir Crack
 10. �Select the Installation Type� penceresinde AutoCAD 2009�u tipik kurulum ile yüklemek için �Typical Installation� ı seçin. İsterseniz tipik kuruluma �Express Tools� (AutoCAD için geliştirilmiş çizim yardımcıları) ve �Material Library� (Malzeme kütüphanesi) �i dahil edebilirsiniz. Tipik kurulumda hangi AutoCAD bileşenlerinin yüklendiğini görmek için sol taraftaki �Information� bölümünde �What is in typical installation?� bağlantısına tıklayın. AutoCAD 2009 içinde yüklemek istediğiniz bileşenleri kendiniz seçebilmek için �Custom Installation� (Özel Yükleme) seçin. �Typical Installation� ve �Custom Installation� bölümlerinin ikisinde de AutoCAD 2009 uygulamasının bilgisayar üzerinde yükleneceği yeri değiştirebilirsiniz. Seçtiğiniz bileşenlere göre ne kadar sabit disk alanının işgal edileceği ve geriye kalan boş sabit disk alanı da aşağıda görüntülenir. �Next� ile devam edin.AutoCAD 2009 08 AutoCAD 2009 Full Türkçe 64 bit İndir CrackAutoCAD 2009 09 AutoCAD 2009 Full Türkçe 64 bit İndir Crack
 11. Açılan dialog kutusunda �Install� düğmesine basarak kurulumu başlatın.AutoCAD 2009 10 AutoCAD 2009 Full Türkçe 64 bit İndir Crack

AutoCAD’ i Kayıt Ettirmek ve Yetkilendirmek

AutoCAD yazılımı, yetkilendirme kodu ile çalışır. Bunun için önce yazılımınızı kayıt ettirmeniz, sonra da yetki kodu almanız ve bilgisayara girmeniz gerekir.

AutoCAD’ i başlattığınızda “Product Activation” (Ürün Yetkilendirme ) dialog kutusu görüntülenecektir. AutoCAD� i hemen kayıt ettirebilir(Activate the Product) veya “Run the Product” seçeneği ile kayıt işini daha sonraya bırakabilirsiniz. AutoCAD, yetkilendirme yapılana kadar 30 gün kullanılabilir. Kurulumdan 30 gün sonra yetkilendirme yapılmamışsa, yetkilendirme kodu girilene kadar AutoCAD� i çalıştıramazsınız.

·     Tüm kullanıcılar, yetkilendirme sihirbazında gösterilen seri numarası ve kullanılan bilgisayarın bilgilerine göre üretilen “Request Code” ‘a bağlı olarak yetkilendirilirler. Bu seri numarası, kurulum sırasında girilen seri numarasıdır.
·    Yenileme yapan kullanıcılar, önceki sürümün seri numarası da kullanılarak yetkilendirilirler.

1 Yorum Yapılmış.

 1. asuman orhun diyor ki:

  bilgi için teşekkürler

İsim

E-Posta